Фанатизм: невинне захоплення чи небезпечна хвороба?

За живе!

У багатьох з нас є кумири. Однак для деяких життя зірки стає важливішим за власне. Що ж таке фанатизм? Розберемося в матеріалі.

фанат

Кожній людині властиво захоплюватися кимось або чимось. Однак психотерапевт Олексій Шевцов пояснив: «Фанатизм – це вид психологічної залежності. Ключову роль тут відіграють емоції. Залежна людина підпорядковує все своє життя іншій людині – думає про неї, говорить про неї. Її дратують люди, що проти неї. Це прояв дуже сильних емоцій, а будь-які надмірні емоції не можуть не приводити до якихось збоїв. Прояви: поганий сон, депресія».

Психотерапевт також відзначив, що 20% фанатів схильні до суїциду. Ці люди не реалізовані, базова потреба в самореалізації не задоволена. Якщо кумир помер, різко падає настрій, настає важка депресія.

Читайте також: Чи законні в Україні медичні онлайн-консультації?

На рівні підсвідомості людина-фанат не відчуває себе особистістю, вона не відчуває, що вона значуща, що чогось досягла у житті.

«Дуже важлива причина фанатизму. Це результат виховання батьками, які самі не дали і не показали дитині рольову модель поведінки, і вона змушена її зчитувати з якихось кумирів», – пояснив Олексій Шевцов.

Дивіться у відео: