Післяпологова депресія: вигадка чи реальна проблема?

За живе!

Уявлення про материнство досить часто не збігається з реальністю. Для деяких новоспечених батьків поява дитини на світ і догляд за нею – складне випробування. Що таке післяпологова депресія? І чи потрібно турбуватися, виявивши її у себе? Читайте в матеріалі.

депрессия

Психотерапевт Віталій Дьяконов пояснив: «Післяпологова депресія являє собою складну суміш фізичних, поведінкових, а також емоційних змін, які найчастіше відбуваються в житті багатьох жінок, і виникає практично відразу після пологів. Пологи – пусковий механізм цього процесу».

Також існує післяпологова хандра, яка триває не більше 2 тижнів і є нормою. Але через низку причин цей стан може затягнутися і тривати від кількох місяців до кількох років. У важких випадках ПРД призводить до суїциду матері, а також до вбивства дитини матір’ю.

Часто матері, які страждають ПРД, бувають «радісними напоказ». Це захисна реакція, щоб витіснити депресію. Вона ще небезпечніша, адже жінка не визнає, що нездорова, а стан прогресує.

Істинну ПРД як захворювання переживає менше 3% жінок, а як пригнічений стан, а не захворювання – 5-7%.

Сьогодні приділяється недостатньо уваги психоемоційному здоров’ю жінок після пологів. Дуже важливо стежити за цим і вчасно звертатися до фахівців.

Більше – у відео: