Дитина зацікавилася косметикою: чи варто хвилюватися батькам?

За живе!

Дівчатка чимскоріш мріють стати жінками, тому рано починають користуватися косметикою. Чи безпечний процес «розмальовки»? Дізнайтеся в матеріалі.

Эля

Психолог Валерій Патонич розповів: «У кожної дитини працює механізм наслідування. Це така собі гра в «маму». Наслідуючи дорослого, дитина засвоює манери та поведінку старших. Це їхня репетиція дорослого життя. Питання тут зовсім не в тому, красива вона без косметики чи ні. Косметика для неї – це новий світ, море позитивних емоцій, улюблена гра, яка ніколи не набридне».

Однак використання декоративної косметики може розвинути у дітей неправильні життєві орієнтири – зосередженість лише на зовнішності. У дитини можуть розвинутися комплекси: їй буде здаватися, що саме косметика робить її красивою, а без неї вона недостатньо хороша.

Читайте також: Головні ознаки гаджет-залежності

Як відзначив фахівець, щоб дівчинка не виросла «вертихвісткою», дуже важлива мамина підтримка і поради. Категорично забороняти дівчинці користуватися косметикою не потрібно, це тільки викличе у неї бажання протистояти батькам і робити все навпаки. Найкраще – відверто поговорити з дівчинкою, поділитися своїми знаннями і підказати, що за допомогою макіяжу треба просто підкреслити свої достоїнства і приховати недоліки, але при цьому юна дівчинка не повинна виглядати нафарбованою дорослою жінкою. І не варто забувати, що у віці 9-13 років дівчата вже хочуть звертати на себе увагу хлопчиків, тому вдаються до використання косметики.

Дивіться у відео: