Уявний друг дитини – відхилення чи норма?

За живе!

Чи варто непокоїтися, якщо ваша дитина надає перевагу грі з уявним другом, замість того, щоб спілкуватися з ровесниками? У випуску програми «За живе!» наші експерти розібралися в цьому питанні.

Дитячий психолог Вікторія Любаревич-Торхова пояснила: «Уявний друг – це не відхилення, якщо мова йде про діток до 6-ти років. Це рамка норми, коли дитина відчуває себе психічно і фізично нездатною впоратися з якоюсь зовнішньою ситуацією, яка їй приносить дискомфорт, тривожність. її психіка шукає виходи, щоб з цим впоратися».

воображаемый друг

У дорослої людини є варіант зателефонувати другові, запитати пораду, а дитина шукає захисника. І найчастіше УД з’являється, коли дитина не отримує захисту у батьків. Тоді вона звертається до цього друга, який з нею пограє, зрозуміє, захистить.

Читайте також: Чому у дітей з’являються уявні друзі?

«Наприклад, дитина щось зробила, батько запитує гнівно: «Навіщо ти це зробила?». Відповідь: «Я цього не хотів, це мені сказав мій друг». Скандали батьків, розлучення, роз’їзд, цькування дитини в садочку, школі, смерть родича, може спровокувати появу УД», – додала психолог

Дивіться у відео: