Чи може життя в одностатевій сім’ї спотворити психіку дитини?

За живе!

У багатьох країнах одностатеві пари мають право на усиновлення дитини та її виховання. У матеріалі ми розберемося, як життя в нетрадиційній сім’ї може відобразитися на психіці малюка.

original

Експерт програми «За живе!» психотерапевт Валерій Патоніч акцентував увагу на терміні «гендерне виховання». Як пояснив фахівець, у хлопчика і дівчинки до 3 років вже виробляється гендерна ідентифікація. «Статеве виховання має починатися з народження. А тепер уявіть, що батьки і самі гендерно не зовсім ідентифіковані. Якщо у них є якісь проблеми зі сприйняттям своєї статі і сексуальності, як вони можуть правильно навчати дитину?», – поставив запитання Валерій Патоніч.

«Такій сім’ї потрібно проходити консультації у психотерапевта, вивчати відповідну літературу. Потрібно витратити на це більше сил», – переконав глядачів експерт ток-шоу.

vlcsnap-2017-02-27-11h36m42s18

А ось дитячий психолог Вікторія Любаревич-Торхова повідомила: «Батьки повинні знати про базові потреби дитини. Ці знання потрібні як одностатевим, так і гетеросексуальним сім’ям і батькам-одинакам. Це єдине, що має значення. Якщо батьки виховуватимуть дитину відповідно до її базових потреб, то вона виросте повноцінною здоровою особистістю».

Як пояснила фахівець, мова йде не просто про турботу, а й про задоволення душевних і фізичних потреб. Дитина має відчувати душевну безпеку, безумовне прийняття, право на емоцію, розвиток автентичності, знання своїх позитивних і негативних сторін, розуміння, в чому її талант і здібності, розвиток самоконтролю, розуміння меж, контроль емоцій.