Рідкий кал під час місячних: норма чи патологія?

За живе!

У деяких жінок під час місячних спостерігається рідкий кал. Чому так відбувається і в чому причина? Дізнайтеся в матеріалі.

Гінеколог Анна Новосад пояснила: «Попередні три тижні жіноче тіло готувалося до можливої ​​вагітності і в останні дні перед місячними особливо активно виробляло прогестерон – гормон, який утворюється в яєчниках і в корі надниркових залоз. Якщо зачаття не настає, рівень цього гормону різко падає, і починається вироблення великої кількості простагландинів – речовин, які викликають судинний спазм і допомагають початку менструації. Судинний спазм, в свою чергу, викликає безліч неприємних відчуттів в організмі жінки, зокрема – головні і менструальні болі, а також здуття кишечника і навіть рідкий калу».

ZHivot-bolit-kak-pri-mesyachnyih-no-ih-net

Крім того, в період менструації в організмі жінки порушується обмін речовин, по-іншому працює підшлункова залоза і кишечник – змінюється його бактеріальна середовище та навіть кількість ферментів. Це і впливає на консистенцію калу.

Читайте також: Чи можна приймати ванну під час менструації?

Оскільки рідкий кал під час менструації – явище тимчасове і здоров’ю не загрожує, турбуватися немає причини. Досить випити активоване вугілля або інший сорбент.

Дивіться у відео: