Чи дійсно серцеві краплі можуть викликати залежність?

За живе!

У програмі «За живе!» ми з’ясували, що до складу популярних серцевих крапель може входити небезпечна речовина – фенобарбітал. Чи дійсно вона викликає залежність у людей, які приймають ці ліки?

nastojka

Читайте також: Чи дійсно серцеві краплі можуть викликати залежність?

Нарколог Віктор Антоненков пояснив: «Фенобарбітал, що входить до складу популярних серцевих крапель, – токсична речовина, що викликається медикаментозну, іншими словами, лікарську залежність».

Якщо людина вживає більше 15-20 крапель кілька разів на день і частіше одного разу на тиждень, така доза може спровокувати формування лікарської залежності, а вона – одна з найважчих, адже має сильний вплив на організм і складно лікується.

Читайте також: Безсоння: причини появи

«Уражається нервова система, відбуваються зміни в головному мозку. Якщо раптово перестати приймати препарат, у людини почнеться ломка, як у наркомана: важкий стан з білою гарячкою, судорожними припадками, з важкими депресивними розладами. Такі люди лікуються на стаціонарі в наркології», – розповів нарколог.

В 1 мілілітрі серцевих крапель 18 мг фенобарбіталу. Це невелика доза, але якщо приймати краплі регулярно, людина стає від них залежною.

Більше інформації – в відео: