Як шкодить здоров’ю кава?

За живе!

Чому небезпечно зловживати кавою? Дізнайтеся про це у матеріалі.

вред кофе

Кардіолог Тетяна Анікєєва розповіла: «Кава підвищує тиск за рахунок кофеїну, який входить до його складу. Кофеїн потрапляє у шлунок, потім у кров, через кров включає рецептори судин. Рецептори судин під впливом кофеїну дають команду судинам звузитися. Тиск зростає, від чого активніше працює серце – частішає серцебиття. Але цей ефект триває недовго, близько трьох годин, після чого кофеїн починає виводитися, а тиск і серцебиття знову стабілізуються».

кофе

Також фахівець зазначила, що шкода кави не в тому, що вона підвищує тиск, а в тому, як людина реагує не це. Найголовніше – як різко у людини піднімається, а потім падає тиск після прийому кави. Якщо з тонусом судин все добре, то тиск піднімається і приходить в норму поступово. Якщо ж тонус судин порушений, що часто буває з віком і під час гіпертонії, то можуть відбуватися різкі стрибки тиску.

Читайте також: Як правильно використовувати воду в кулінарії

У людей з гіпертонією судини в тонусі і активно реагують на адреналін, а кофеїн це підсилює. У людей з гіпертонією тиск не може швидко відновитися. А це дуже небезпечно, тому що від такого різкого стрибка може статися інфаркт і інсульт.

Більше – у відео: