Як визначити олімпійського чемпіона за генами?

За живе!

Розпізнати олімпійського чемпіона можна, але зробити це краще в дитячому віці. Що ж гени можуть розповісти про спортивні успіхи? Дізнайтеся в матеріалі.

олімпійські чемпіони

Генетики впевнені: природні таланти слід завчасно направляти в потрібне русло. І як приклад наводять історію американського плавця Метта Біонді. Двометровий атлет спочатку безуспішно займався баскетболом, а у плаванні за кілька років став олімпійським чемпіоном. Але так щастить далеко не всім. І не виключено, що потенційні олімпійці зараз працюють бухгалтерами. А все тому, що так і не дізналися у дитинстві про свої спортивні здібності.

Генетик Олександр Коляда розповів, як визначити «олімпійський ген».

Читайте також: Яким видом спорту зайнятися? Слина людини розповість про це!

«За цим стоять багаторічні дослідження генетиків. І проводяться вони так: у нас, наприклад, є десять видатних стрибунів. Якщо подивитися на їхні гени, то вони трохи відрізняються, але є і загальні генотипи, які переплітаються. Вони говорять про те, що люди не випадково досягають своїх результатів. Скажімо, наш український фахівець Світлана Дроздовська навіть захистила дисертацію на цю тему: вона брала олімпійських призерів, європейських і українських, і порівнювала їх генотип з генотипом звичайних людей, які займалися спортом, але не досягли успіхів. Вона знаходила закономірну різницю в генах. Ці особливі гени виділяються. І називають їх «олімпійськими генами»», – пояснив генетик.

Олександр Коляда також зазначив, що здатності зустрічаються у 7 відсотків населення Землі, а у 0,13 відсотка всіх людей ці здібності дійсно видатні.

Дивіться у відео: