Як правильно завершити лактацію?

За живе!

В матеріалі ви дізнаєтеся, як легко і безболісно завершити період лактації. Про це розповіла мамолог-гінеколог Катерина Гонзель.

как прекратить период лактации

Грудне молоко – це складний коктейль із макроелементів жирів, білків, вуглеводів та вітамінів. Утворюється воно в організмі годуючої жінки з крові та лімфи під дією гормону пролактину. А він виробляється в гіпофізі. Цей гормон безпосередньо залежить від того, як часто і правильно немовля прикладають до грудей. Отже, на об’єм молока напряму впливає не кількість рідини у шлунку, а частота і правильність годування грудьми. А також наявність нічних годувань. Адже саме вночі пролактин виділяється найактивніше.

как завершить лактацию

«Для того щоб припинити лактацію, існує два шляхи. Перший – природний, коли жінка готується до завершення годувань поступово, за місяць-півтора. Необхідно поступово зменшити кількість денних годувань, замінюючи їх прикормом. Потрібно також зменшувати і нічні годування з наступною відмовою від них. Як це зробити, є багато методів: можна змінити ритуал укладання спати (нехай це робить тато або бабуся). Одягатися треба так, щоб у дитини не було доступу до грудей. Це найбільш сприятливий і безболісний шлях. Молоко перегорає поступово. І тоді немає ні застоїв, ні температури», – розповіла мамолог.

Читайте також: Як визначити олімпійського чемпіона за генами?

Також Катерина Гонзель додала: «Другий шлях завершення лактації – медикаментозний. Він хороший, коли лактацію припинити потрібно терміново, коли не можна годувати дитину за показаннями лікаря. Тоді призначається гормональний препарат, і протягом 5 днів припиняється лактація».

Використовувати гормональні препарати, якщо немає гострої необхідності, не варто. Лактація пройде природним шляхом за тиждень або десять днів.

Більше – у відео: