Чим відрізняються кольорові лінзи від карнавальних?

За живе!

Чи є різниця між декоративними і звичайними лінзами для корекції зору, які прописують офтальмологи? Про це розповіла фахівець Наталія Лебідь.

линзы

«Якщо ми говоримо про контактні лінзи, то їх існує декілька типів: оптичні – їх застосовують для корекції зору, косметичні – кольорові лінзи, здатні змінювати колір райдужної оболонки на природні кольори (коричневий, зелений, блакитний) і карнавальні лінзи (замінюють колір райдужної оболонки неприродними кольорами і з різними ефектами «котяче око», «око дракона» тощо). Так ось, з усіх видів лінз, карнавальні – найнебезпечніші. Вони більше за інших обмежують доступ до рогівки ока кисню, чим ускладнюють обмін речовин в оці. Для порівняння, обсяг кисню, який пропускають кольорові або оптичні лінзи, становить від 100 до 150 одиниць, а у карнавальних – від 11 до 30 одиниць», – пояснила офтальмолог.

линзы

Оптичні і косметичні лінзи призначені для постійного носіння. Найчастіше вони виготовляються з силікон-гідрогелю – гратчастого, дихаючого матеріалу, тонкого і еластичного, але і дорогого у виробництві.

А ось карнавальні лінзи – одноразові. Для постійного носіння вони не призначені. Вони виробляються зі звичайного газонепроникного гідрогелю, під яким око не дихає. Карнавальна лінза щільніша, грубіша, з нанесеним зверху малюнком. Барвник додатково обмежує доступ кисню, може викликати алергію і синдром сухості ока.

Читайте також: Вся правда про кінську косметику: мазь, шампунь і крем

Під час нормальній роботи ока наша зіниця звужується і розширюється, коли ми придивляємося до чогось або змінюється освітленість. Малюнок на лінзі його обмежує. У такій лінзі людина бачить гірше. В результаті створюється напруга в оці, яке переростає в синдром «втоми очі». Тобто з’являється постійне відчуття різі, почервоніння білка.