Які є протипоказання до вакцини від грипу?

За живе!

У сезон грипу потрібно бути особливо уважним до свого здоров’я. Здавалося б, порятунок є – щеплення! Але не всі поспішають його робити, боячись, що організм не прийме укол. У матеріалі з’ясуємо, чи є якісь протипоказання до вакцини.

притивопоказания к вакцине от гриппа

У студії програми «За живе!» завідуюча лабораторією грипу Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського Алла Мироненко розповіла, в яких випадках не варто вакцинуватися: «По-перше, у віці до 6 місяців. Чому європейці і американці усюди носять маленьких дітей з собою? У них поширене щеплення від грипу. Але до 6 місяців вакцинацію не проводять. По-друге, небажано робити вакцину у перший триместр вагітності. Краще вакцинуватися або до зачаття або в другому-третьому триместрі. Слід співвідносити ризики людям, які приймають гормональну терапію».

Ще ождин експерт імунолог Олег Назар також додав, що сюди відносяться і гормональні препарати, і ліки, які знижують імунну систему. Перед вакцинацією потрібно обов’язково повідомити лікареві, що ви приймаєте такі препарати. І краще називати всі ліки, в тому числі вітаміни і валер’янку. Тільки лікар знає всі нюанси і скаже важливо це чи ні.

Читайте також: Як захистити дитину від грипу?

У США таке щеплення вважається обов’язковим для вагітних. В Україні такої практики поки що немає.

Більше – у відео: