Як потрібно робити щеплення від грипу? Покрокова інструкція

За живе!

Журналісти програми «За живе» підготували для вас покрокову інструкцію, як потрібно вакцинуватися від грипу. У цьому також допомогли фахівці компанії «Сінево».

privivki6

Процедура щеплення починається з обстеження – вимірювання тиску, прослуховування легенів і загального аналізу крові.

Далі лікар повинен запитати наступне:

  • Як себе почуває пацієнт сьогодні,
  • Чи є якісь скарги чи пацієнт так само активний, як і завжди?
  • Чи є у пацієнта алергія? Потрібно здати загальний аналіз крові. Якщо лікар підозрює алергію на компоненти вакцини, він направить вас на алергопроби.

Наступний етап – перевірка вакцини. Попросіть у лікаря інструкцію і сертифікат на препарат. Номер партії, дата виготовлення, маркування та інформація про виробника на упаковці і флаконі повинні збігатися.

privivka

В інструкції зазначено, при якій температурі потрібно зберігати і вводити препарат. Для більшості щеплень вакцина має бути на кілька градусів тепліша, ніж у холодильнику.

Загалом вакцина від грипу фасується по одній дозі на флакон або одноразовий шприц-флакон. Огляньте упаковку. Чи ціла вона? Чи немає пошкоджень?

Вакцина має бути однорідною, без осаду. А шприц повинен підходити за розміром. Його обсяг має бути максимально наближений до необхідної дози вакцини.

Читайте також: Які є протипоказання до вакцини від грипу?

Якщо побічні ефекти проявляють себе, то це відбувається протягом першої години після щеплення. Тому пацієнта варто залишити у лікарні на одну годину після вакцинації.

Якщо самопочуття за цей час не погіршиться – побічні ефекти вам не загрожують.

Дивіться у відео: