Як захистити дитину від грипу?

За живе!

Завідуюча лабораторією грипу Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського Алла Петрівна Мироненко розповіла, як захистити дитину від грипу.

gripp_0

«Є три варіанти: припинити будь-які контакти із зовнішнім світом, вакцинуватися або придбати імунітет, перехворівши на грип. Але це шлях страждань. Удар по організму, який завдає вірус, особливо в літньому віці, непорівнянний з навантаженням від вакцини. Якось я поцікавилася у зрілого французького професора: «Чи не буде імунна система перенапружена, якщо щеплення від грипу робити щорічно?» Він відповів, що чинить так з року в рік і жодного разу за свої 80 років про це не пошкодував, а грипом взагалі не хворіє», – розповіла фахівець.

Чи можна робити щеплення людям з хронічними захворюваннями?

«Потрібно! Хронічне захворювання – це не протипоказання, це показання до щеплення! Практично кожен інцидент тяжкого перебігу наслідків грипу – питання виключно ресурсів людини. Чому більшість летальних випадків від грипу – у літніх людей? Тому що у них після перенесеної інфекції починається загострення всіх хронічних хвороб! У здорового – імунна відповідь і так буде адекватною. А ось вагітні, люди з діабетом, з ожирінням, з хронічними захворюваннями – вони якраз в зоні ризику. Просто робити щеплення потрібно за правилами, ось і все!», – пояснила Алла Мироненко.

Більше – у відео: