3D-друк в Україні: яку допомогу отримують пацієнти?

За живе!

До студії програми «За живе!» прийшла людина, яка вже використовує об’ємний друк в медичних цілях, Євген Кожуховський! Фахівець розповів, як саме допомагає ця новація українцям.

728188_1525135

«Ми обслуговуємо стоматологію. Робимо форми для керамічних коронок. Раніше як було: стоматолог, щоб зробити вам коронку, робив зліпок щелепи, з його допомогою створював форму для зуба, а потім довго підточував, втрачаючи силу-силенну вашого часу і грошей на відвідування», – розпочав Євген Кожуховський.

«За допомогою ЗD-сканера і принтера ми моментально знімаємо виміри в роті. Принтер друкує точну форму для майбутньої коронки, і стоматологу не потрібно підганяти її під вас, тому що розміри ідеально збігаються», – додав фахівець.

Читайте також: Які тест-системи для визначення ВІЛ використовуються

Також він зазначив, що за допомогою цієї технології друкуються на замовлення металеві суглоби.

«3D може не тільки з пластмаси друкувати. Це і метал, і віск, і навіть клітини людини. Наприклад, у 2013 році у Великобританії дворічній дівчинці пересадили трахею, яка була надрукована наполовину з пластика, наполовину з клітин її тіла. Технічно, принтери вже готові друкувати навіть з живих тканин і клітин, які не відрізняються від справжніх. Наприклад, зараз за кордоном намагаються зробити печінку з клітин цього органу», – розповів Євген Кожуховський.

Більше – у відео: