Про які хвороби свідчать змерзлі ноги?

За живе!

Про які хвороби нас попереджають кінцівки? Чому вони мерзнуть, і як зрозуміти, в чому проблема? На запитання відповів експерт програми «За живе!» лікар-невролог Юрій Сухоручкін.

nogi-merznut-i-poteyut-2

«Замерзлі ноги можуть бути симптомом цукрового діабету, в результаті якого уражаються нервові закінчення кінцівок, а також наслідком прийому алкоголю, ліків», – розповів фахівець. Також однією з проблем з цією ознакою є грижа міжхребцевих дисків.

Читайте також: Які сигнали вам посилають хворі нирки?

Яке відношення може мати грижа до ніг?

«У нормі міжхребцевий диск страхує хребет від травм і зайвих навантажень. Але з часом води в дисках стає все менше, а тиску на хребет все більше. В результаті у багатьох людей з віком виникають так звані протрузії – це коли міжхребетні диски починають «випирати» з-під хребців», – розповів про хворобу невролог.

протрузия

Також Юрій Сухоручкін додав, що в такому випадку, диск випирає, тисне на корінці нервів, які контролюють чутливість нижніх кінцівок. У людини з’являється відчуття оніміння ніг, а також порушення кровообігу в нижніх кінцівках, в результаті чого і з’являється відчуття холоду в пальцях. Але це тільки на початкових стадіях грижі, коли людина про неї навіть не підозрює. Що ж стосується запушеної грижі, то не помітити її неможливо, так як вона супроводжується стріляючим болем, печінням у певній ділянці, що так само є ознаками поперекової грижі.

Читайте також: Маска для сухих губ в домашніх умовах

Більше – у відео: