Чи можна вирішити проблему абортів в Україні на законодавчому рівні?

За живе!

У студії програми «За живе!» народний депутат України Ігор Мосійчук висловив свою думку з приводу абортів в Україні.

аборты в украине 2

«Я вважаю, що можна і потрібно вирішити проблему абортів на законодавчому рівні. Згідно з чинним законодавством України хірургічний аборт при бажанні жінки проводиться в акредитованих закладах охорони здоров’я при вагітності до 12 тижнів. На терміні вагітності від 12 до 22 тижнів штучний аборт здійснюється тільки за наявності таких обставин: наявність у жінки трьох і більше дітей, розлучення під час вагітності, смерть чоловіка, вагітність внаслідок зґвалтування, перебування жінки або її чоловіка в місцях позбавлення волі, позбавлення жінки батьківських прав, наявність у жінки дитини-інваліда, важке захворювання чоловіка або травма, що зумовили його інвалідність під час вагітності дружини. Також при медичних показаннях, коли вагітність загрожує життю матері, або дитина може народитися неповноцінною», – розповів про права жінки депутат.

аборты в украине

Які зміни передбачає законопроект про заборону абортів?

«Аборти за власним бажанням без медичних на те показань будуть заборонені. Тільки так можна зменшити їх кількість. Адже зараз в утробі матері вбиваються абсолютно здорові діти. Це геноцид сучасного покоління», – пояснив Ігор Мосійчук.

Також депутат зазначив, що відповідальність повинні нести як сама жінка, так і лікар, який без дозволу взявся за переривання вагітності. «Безкарність якраз і породжує кількість цих злочинів над життями ненароджених дітей», – підсумував він.

Читайте також: Чи можливе непорочне зачаття?