Як проявляється дитяча залежність від мультфільмів?

За живе!

Як відрізнити нормальний стан дитини від залежності, розповіли психологи Наталія Простун, Валерій Патоніч і психіатр Поліна Змушко.

вред от мультков

Психолог Наталя Простун зазначила: «Проблема непроста. Багатьом батькам простіше роками не помічати залежність своїх дітей від телевізора. А вона тим часом здатна перерости в небезпечні наслідки і діагнози. І часто такі діагнози змушений усувати не один лікар. Цей процес може тривати роками».

Щоб зрозуміти, що проблема вже почалася, проаналізуйте уважно поведінку дитини.

мультфильмы

Психіатр Поліна Змушко розповіла: «Перш за все, збіднюється спілкування з батьками. Дитина частіше занурена в себе, і коли її звуть – може не реагувати або просто обурюватися. У контактах з іншими переважають негативні емоції. Батьки помічають зміни в поведінці дитини, може бути відчуття, наче підмінили. Скаржаться на лінь дитини, грубість і небажання вчиться. Все, що було цікавим раніше, стає нецікавим. Спілкування замінюється одностороннім контактом – дитина-телевізор (або планшет)».

Читайте також: Як вибрати садок для дитини?

Також психолог Валерій Патоніч додав: «Дуже часто дитина «йде» в телевізор, якщо її ігнорує сім’я, якщо немає авторитету, на якого можна покластися, якого хочеться наслідувати. Батьки дитини повинні не просто питати, як у неї справи, а й брати участь у житті малюка».

Дивіться у відео: