Діти-трансгендери: модна тенденція чи патологія?

За живе!

Як відрізнити реальне захворювання від модної тенденції? Про це розповіли експерти програми «За живе!».

транс

Психотерапевт Валерій Патоніч пояснив: «Справжніх причин ніхто не знає. Можливо, це пов’язано з генетичними порушеннями під час вагітності. Можливі психологічні причини: конфлікт з батьком своєї статі або бажанням дитини сподобатися чи брати приклад з батьків протилежної статі. Можливо, впливає те, що батьки, наприклад, хотіли дитину іншої статі і відповідно так її і виховують. Психологічне чи сексуальне насильство також може вплинути на рішення змінити стать».

Читайте також: Чому не варто віддавати дитину до школи до 7 років?

Педіатр Інна Борисюк додала, що багато лікарів, і американських, в тому числі, впевнені, що важливу роль грає і популяризація трансгендерності на телебаченні і в Інтернеті.

транссексуал

Тільки з одного зовнішнього вигляду людини складно поставити діагноз «транссексуалізм». Сексопатолог-психіатр Фелікс Тружніков вважає, що з людиною потрібно говорити, поспостерігати за нею, а також провести спеціальні аналізи і тести, щоб виключити психіатричні відхилення. Але якщо це вроджений транссексуалізм, то така дитина досить категорично заявляє і демонструє свою приналежність до протилежної статі.