Як впливає гаряча ванна на сперматозоїди?

За живе!

У студії програми «За живе!» наші фахівці відповідають на «найнезручніші» запитання підлітків. Цього разу одного з юнаків зацікавило, чи дійсно, попаривши яєчка в гарячій ванні, сперматозоїди помруть? На запитання відповів біолог-ембріолог Олексій Бальва.

3

«Вважається, що при температурі води понад 40 градусів сперматозоїди втрачають свою рухливість. Причому за максимально короткий період часу – до 10 хвилин. Цей спосіб відомий давно. Кажуть, так оберігалися від небажаної вагітності ще козаки. Всі знають, що для зачаття потомства чоловічим яєчок потрібна прохолода, недарма анатомічно вони виведені назовні», – пояснив фахівець.

Читайте також: Як тренувати м’язи піхви?

«Коли в лабораторних умовах сперма нагрівається до температури вище 42 градусів, з нею відбувається денатурація – вона вариться, грубо кажучи, так само, як і яєчний білок в гарячій воді. В таких умовах сперматозоїди гинуть від перегріву. Але це в пробірці», – додав Олексій Бальва.

Як саме відбувається насправді? Для цього в студії програми «За живе!» було проведено експеримент, в ході якого троє добровольців здали сперму до і після прийняття гарячої ванни.

7

«Сперматозоїди першого учасника втратили свою рухливість – але не всі, а тільки половина. Кілька з них так і залишилися активними. Це означає, що можливість запліднення все-таки залишилася. У спермі другого учасника до прогрівання було вдвічі більше живих сперматозоїдів, ніж після. Це може означати, що гаряча вода буквально вбила половину сперматозоїдів. У третього хлопця така ж ситуація, як і у першого – частина сперматозоїдів втратила свою рухливість. Але тільки частина. Отже, всі три добровольця як і раніше цілком здатні зачати дитину», – підсумував фахівець.

12

Можна зробити висновок: довіряти можна лише традиційних засобів контрацепції.

Дивись у відео: