Причини втрати еластичності м’язів піхви

За живе!

У студії програми «За живе» український гінеколог Людмила Шупенюк розповіла, чому відбувається втрата еластичності м’язів піхви і чим небезпечна ця проблема.

12

«Найчастіше це пов’язано з пологами і тими мікротріщинами, які нерідко отримує жінка під час появи на світ дитини. В результаті у неї виникає ряд проблем, пов’язаних з втратою еластичності м’язів піхви. Ви ж не забувайте, що піхва – це м’язовий орган. І, як і будь-яка м’яза, піхва теж має властивість розтягуватися, ставати в’ялою, втрачати свою еластичність, особливо після розтягування або травм», – пояснила Людмила Шупенюк.

Але, виявляється, проблема може наздогнати не тільки жінок, які народили.

Читайте також: Чому шкодить сухе голодування?

«Ця проблема може торкнутися, наприклад, професійних спортсменок, які тягають тяжкості або виснажують себе надмірними фізичними навантаженнями. Буває, що у жінок генетично можуть виявитися занадто в’ялі, чи не треновані м’язи піхви… Але ж головна функція м’язів тазового дна – це підтримка всіх органів малого таза в анатомічно правильному положенні. Ослаблені м’язи промежини можуть призвести до нетримання, стати причиною багатьох запальних захворювань, опущення або навіть випадання матки», – попередила гінеколог.

Більше – дивіться у відео: