Чим небезпечне домашнє голодування?

За живе!

Щоб досягти ідеальної фігури, дівчата готові на жертви, проте, вони рідко замислюються про подальші наслідки таких «голодних» експериментів. У студії програми «За живе» лікар вищої категорії, керівник клініки лікувального голодування Дмитро Варламов розповів про можливі небезпеки неправильних дієт.

лечение_голоданием_leshenie_golodaniem

«Голодувати в домашніх умовах небезпечно. Відомі випадки загибелі людей при самолікуванні. До нас кілька разів привозили таких горе-ентузіастів у важкому стані. Довгострокове, понад три дні, лікувальне голодування має проходити у стаціонарі під контролем фахівців, адже можливі різні ускладнення. Наприклад, під час появи тахікардії, ознаках інтоксикації, різкої слабкості хворих переводять на каскадне голодування – утримання від їжі чергується з овочевою дієтою. Пацієнтів з сечокам’яною хворобою можуть турбувати кольки. Цікаво, що якщо під час голодування камені відійдуть, вони, навряд чи, з’являться знову», – пояснив фахівець.

Читайте також: Три продукти, які допоможуть схуднути!

1

Одним з популярних способів схуднення є сухе голодування. До нього лікар теж ставиться з обережністю: «До сухого голодування я б взагалі не рекомендував нікому практикувати, хіба що в дуже екстремальних випадках, коли треба швидко запустити імунну систему людини. У своїй клініці ми вдаємося до такого голодування вкрай рідко, наприклад, коли у пацієнта псоріаз або хвороба Бехтерева».