Як карати маленьких дітей?

За живе!

Більшість батьків впевнені, що шльопати своїх чад можна і потрібно! Тепер дізнаємося, що думають з цього приводу психологи Ані Амбарцумян і Анастасія Сторожук. Чи можна давати ляпаса дітям?

1н

«Близько 70% опитуваних батьків і глядачів підтверджують, що статистика не бреше, і дітей шльопають. Тому, якщо ви вже даєте ляпаса, то краще навчиться робити це правильно, зрозуміти, коли і як допустимо застосовувати. І спочатку батькам слід навчитися шльопати дитину не через злість і емоції, а з «холодною головою»», – пояснила Ані Амбарцумян.

45

Читайте також: На що варто звертати увагу під час вибору домашнього улюбленця?

Інший психолог Анастасія Сторожук відзначила, що мова йде про ляпаси, які є не покаранням, а попередженням про перехід меж дозволеного, небезпечного. Метод запропонувала команда вчених нью-йоркського медичного коледжу імені Ейнштейна після ряду досліджень. «Тут шльопання спрямовані не на те, щоб покарати і зробити боляче, а попередити: «СТОП, ти поводишся погано». Але додам, що перед ляпасом, має слідувати попередження про нього, також варто сказати дитині і про причини! Тільки в такому випадку він стає не покаранням, а попередженням. Метод спірний, для більшості моїх колег неприпустимий, але, тим не менш, він аргументований і, з огляду на те, що багато батьків все одно дають ляпаса і робитимуть це далі, має право на існування», – додала психолог.

Більше у відео: