Як уникнути зараження від домашнього улюбленця?

За живе!

Про те, як уникнути зараження небезпечними захворюваннями під час спілкування з домашнім улюбленцем, розповіла інфекціоніст Вікторія Шульга.

5

5 простих правил допоможуть вам зберегти здоров’я!

Правило №1

Кухня – табу для птахів і рептилій! Частинки пір’я, луски, слини – джерело бактерій, яке непомітно може виявитися у вашій тарілці, на продуктах. Карнизи, шафи, куточки, де любить сидіти звір, прибирайте особливо ретельно. У залишках слини/екскрементів можуть бути бактерії, інфекції і з часом викличуть хвороби.

Правило №2

Не цілуйте тварину і не годуйте її з вашого посуду чи рота! Через слину тварини передаються бактерії, вони можуть залишатися і на шерсті після того, як улюбленець вмився. Ретельно мийте руки до і після контакту з ним, особливо якщо ви збираєтеся їсти.

Читайте також: На що варто звертати увагу під час вибору домашнього улюбленця?

Правило №3

Купіть рукавички, окремий совочок і кісточки (а також маску, якщо вагітні) – для прибирання у клітці/лотку. Прибирати потрібно не рідше 2 разів на тиждень. А піддон промивайте окропом або дезінфікуючими засобами з ветеринарної аптеки 1 раз на тиждень.

68

Правило №4

В умивальнику, кухонній раковині і ванній не можна мити клітку, годівниці та іграшки тварини. Мийте їх в окремому тазі, який потім також дезінфікуйте.

Правило №5

Купуйте сухі корми в індивідуальній упаковці. Якщо берете корм на вагу, то хоча б стежте, щоб він зберігався не у відкритих лотках і мішках, за якими можуть бігати дикі гризуни, а в герметичній тарі.

Дивіться у відео: