Чому лікарі рекомендують чоловікам мочитися сидячи?

За живе!

Делікатне питання сечовипускання не можна залишати без відповіді, адже проблеми з «унітазом» свідчать про загальний стан здоров’я чоловіка. Наші експерти – уролог, сексолог, Катерина Комаревцева і уролог, хірург Ігор Пірожок розповіли, в якому ж положенні краще проводити сечовипускання.

12

Катерина Комаревцева пояснила: «Результати дослідження нідерландських вчених підтверджують, що сидяче положення сечовипускання корисна для чоловіків. У цьому положенні більше розслабляються м’язи тазового дна, відповідно поліпшується відтік сечі і краще спустошується сечовий міхур».

«Коли чоловік приходить зі скаргами, то його завжди відправляють на УЗД до того, як він помочився і після, щоб подивитися, скільки залишкової сечі залишилося. Її може зовсім не бути, а може бути і літр. І саме сидяче положення забезпечує повний відтік сечі», – додала уролог.

щ00

Читайте також: Їсти солодке…корисно!

Слова фахівця підтвердив також Ігор Пірожок: «Своїм післяопераційним пацієнтам я рекомендую мочитися саме сидячи. Вони і самі розповідають, що так їм комфортніше – менше болить сечовий міхур. Сечовипускання сидячи у чоловіків краще впливає на м’язи, які виганяють сечу, покращує розслаблення м’язів тазового дна. Якщо людина мочиться сидячи, то тиск у сечовому міхурі менший і закиду сечі в сечоводи не відбувається – немає рефлюксу і немає атаки пієлонефриту. Тому чоловікам, у яких є такі проблеми, доречно мочитися сидячи. Може це незвично, але з медичної точки зору абсолютно обґрунтовано».

Дивіться у відео: