Чи можна перебудувати свої біоритми?

За живе!

Розібратися в тому, чи можна змінювати біоритми, допоміг експерт програми «За живе!» невролог Олексій Пелепейченко.

4a8f63d698cb4696933410b0236cbc88

«Новітні дослідження центру сну Стенфордського університету в Каліфорнії показали, що у «сов» мелатонін виробляється пізніше, ніж у «жайворонків»! У «жайворонків» активне вироблення гормону припадає на дев’яту вечора, тоді як у «сов» – ближче до півночі. Так що ніякої шкоди для здоров’я нічне життя «сов» не представляє», – зазначив Олексій Пелепейченко.

pochemu-nelzya-fotografirovat-spyashhihh-2

Також невролог повідомив, що насильно змінювати біоритми шкідливо для здоров’я. «Вимушена адаптація організму ні до чого хорошого ще нікого не привела! У моїй практиці були пацієнти, які заради роботи намагалися зламати свої природні біоритми. В результаті людина перебувала в пригніченому стані, починала страждати її продуктивність праці і, нарешті, з’являлися проблеми зі здоров’ям. Безсоння, тахікардія, ожиріння, гіпертонія, зниження лібідо і навіть неврози – все це наслідки вимушеної перебудови «сови» в «жайворонка», або «жайворонка» в «сову»».

Читайте також: Біоритми: чому важливо раніше лягати спати?

«Я б не радив перебудовуватися так різко. Краще починати з елементарного: наприклад, вставати і лягати на годину раніше протягом одного-двох тижнів. А потім поступово прийти до запропонованого режиму «жайворонка». Але, найважливіше, я вважаю, у людини має бути залізна мотивація. Без неї ви дуже ризикуєте повернутися до старих звичок. І знову стати «совою». Я б радив навіть «совам» лягати спати не пізніше півночі – так здоровіше», – підсумував фахівець.

Дивіться у відео: