Що варто знати про післяпологовий бандаж?

За живе!

Після вагітності заповітна мрія кожної жінки – повернути назад тонку талію і плоский живіт. Мріючи про красиві животики, більшість молодих матусь бачать у дзеркалі іншу картинку. Кращі гінекологи країни – Віталій Римаренко та Людмила Шупенюк розповіли, як бандаж може допомогти повернути живіт у форму.

1

«Таке поняття, як післяпологовий бандаж, існує. Особливо він буде корисним після народження дитини з великою вагою, понад 4-х кілограмів, або у разі кесаревого розтину у перші пару тижнів для підтримки швів. Але самостійно прописувати собі бандаж неможна», – розповів Віталій Римаренко.

Читайте також: Свято живота або дієта «чітміл»

Також гінеколог пояснив: «У центрі тазу розташовується матка. Її утримують фіксуючі зв’язки. Після пологів вони слабшають, матка опускається і тягне за собою сечовий міхур і кишечник. Частіше за все ці органи самостійно повертаються на колишнє місце протягом року. А якщо ми одягнемо бандаж занадто щільно, як більшість і робить, у надії, що саме таким чином швидше повернеться форма, тиск на черевну порожнину збільшиться, а внутрішні органи зафіксуються у неправильному положенні. До обвислого і негарного живота можуть додатися захворювання шлунково-кишкового тракту, нетримання сечі і навіть геморой».

2

Другий фахівець – Людмила Шупенюк також додала: «Головне – правильно підібрати розмір, і не затягувати бандаж. Якщо жінка одягає бандаж занадто щільно, порушується кровообіг у черевній порожнині. Тривале його використання тільки зашкодить внутрішнім органам».

Дивіться у відео: