Як визначити нестачу вітамінів в організмі?

За живе!

Всі ми намагаємося скласти наш денний раціон харчування – сніданок, обід і вечерю так, щоб це було максимально смачно і поживно, і організм отримав потрібну кількість корисних речовин. Але що буває, коли потрібної кількості цих корисних речовин не надходить? Про це розповіла лікар-терапевт Ангеліна Мороз.

ауа

«Вітаміни забезпечують процеси життєдіяльності в організмі, впливають на наше загальне самопочуття, їх нестача може привести до величезної кількості проблем: до стоматиту, запорів, анемії, лущення шкіри, частих застуд тощо», – розповіла Ангеліна.

Також лікар додала, що нестача вітамінів складно визначити тільки за симптомами. «Наприклад, лущення і сухість шкіри можуть бути симптомами абсолютно різних захворювань. Найчастіше це результат гормонального дисбалансу або недостатнього вживання питної води», – зазначила фахівець.

Що ж буде, якщо у людини не бракує вітамінів, але вона п’є їх у профілактичних цілях?

Читайте також: Кращі онкологи країни розповіли, як уберегтися від раку

«Може бути гіпервітаміноз, тобто надлишок. І проявляється він схожими симптомами: слабкість висип…», – пояснила терапевт.

Деякі хронічні захворювання, особливо захворювання шлунково-кишкового тракту, перешкоджають засвоєнню вітамінів з їжі. Тоді за протоколом лікар призначає додаткову вітамінізацію.