Як перевірити воду в домашніх умовах?

За живе!

Ви п’єте воду і навіть не здогадуєтесь, що важкі метали і нітрати вже запустили у вашому організмі незворотний процес утворення зморшок. Але його можна призупинити, позбувшись від небезпечних сполук! Ми розповімо, як в домашніх умовах визначити, чи містяться залізо і нітрат марганцю у воді чи ні. Це допоміг з’ясувати хімік Вадим Єременко.

Перевірити це дуже просто. Візьміть аркуш білого паперу і поставте навпроти звичайної банки з водою. Вода повинна бути абсолютно прозорою. Якщо вона жовтуватого відтінку, то в ній міститься залізо.

2гш

Якщо колір не змінився, не поспішайте радіти. У такій воді можуть бути нітрати, перевірити наявність яких теж можна. Для цього знадобиться спеціальний набір тестів для акваріумної води. Ці тести продаються у будь-якому зоомагазині і коштують до 100 гривень за упаковку. Додайте до води спеціальний розчин, збовтайте. Тепер можна порівняти колір отриманого зразка зі шкалою, яка додається до тестів.

водао

Читайте також: Чому з’являються зморшки у ранньому віці?

З’ясуємо, чи можна якось очистити воду, якщо наші домашні досліди виявилися невтішними.

«Найефективніший спосіб – купити фільтр для води. Він коштує від 200 гривень. Кожен з фільтрів очищає воду від певної шкідливої ​​домішки. Але якщо у воді ви знайшли кілька небезпечних речовин, купуйте комплексний фільтр. Так ви будете впевнені в якості своєї води на 100%», – порадив Вадим Єременко.

Однак можна обійтися і без фільтрів. «Воду з вмістом заліза залиште не менше 4 годин, щоб домішки випали на дно у вигляді пластівців. Для нітратів: заморозьте на ніч воду в судочку. Вранці необхідно розморозити. Через 10 хвилин на поверхні з’явиться біла плівка. Це ті шкідливі домішки, про які ми попереджали. Плівку потрібно обережно зняти. А решту води можна розморозити і спокійно пити», – відзначив хімік.

вода

Більше – дивіться у відео: