Все про кріозамороження пуповинної крові!

За живе!

Дорога процедура кріозамороження пуповинної крові стає все популярнішою серед молодих батьків. Однак чи є гарантія того, що, застрахувавши дитину від багатьох хвороб, ви вбережете її здоров’я, а не даремно витратите гроші?

e-kopiya

Для початку з’ясуймо, яким чином збирають кров з пуповини.

Пуповинна кров збирається акушером-гінекологом, який приймає пологи одразу ж після народження і відділення дитини від пуповини. За допомогою спеціальної голки, яка вводиться в пупкову вену, кров стікає у контейнер. Потім зібрану кров лікар кладе до спеціального термоізоляційного контейнеру, після чого її забирає кур’єр кріобанку.

2

Кожному зразку надається персональний номер. Далі – матеріал відправляється на обробку і тестування на можливі інфекції. Потім з цієї крові виділяють стовбурові клітини, до яких додається спеціальний розчин, що перешкоджає їх руйнуванню під чвс заморожування. Все це розливають у кріоампули, заморожують їх і переносять до низькотемпературних сховищ з рідким азотом з температурою 196 С! І нарешті – після отримання результатів на можливі інфекції, якщо кров здорова, кріоампули переносять до постійного сховища.

Працівники банку запевняють – у таких сховищах кров може перебувати десятки років!

Репродуктолог Олег Берестовий зазначає: «У дорослої людини стовбурові клітини містяться у різних тканинах і органах – у жировій тканині і у кістковому мозку, а у новонародженого немовляти – і у пуповинної крові. Концентрація стовбурових клітин, звісно, вища у пуповинної крові. До того ж, організм дорослої людини, як правило, ослаблений і набрати потрібну кількість клітин може бути недостатньо для лікування. Сама процедура забору стовбурових клітин у дорослої людини – складна і болюча. Чого не скажеш про процес забору пуповинної крові».

1

В Україні стовбурові клітини використовують поки лише для переливання крові і тільки при вроджених патологіях серця і нервової системи. Зберігання пуповинної крові у нашій країні практикується менше 10 років, і за цей період у маленьких клієнтів біобанків (а це менше 1% новонароджених) були окремі випадки тяжких захворювань або травм.

Однак чи існує гарантія, що стовбурові клітини з пуповинної крові допоможуть у лікуванні хвороб? На запитання відповів репродуктолог: «Ніяких гарантій немає. Сьогодні лікування стовбуровими клітинами – це лише експерименти, клінічні випробування! Клітини використовуються тільки в разі, якщо пацієнту не можна допомогти традиційним методом – за законом «Про трансплантацію» порушення цього правила загрожує покаранням. Тим більше, збережених клітин з крові вистачить тільки дитині до року, далі її потрібно «розмножувати». Як їх розмножують наші кріобанки і чи розмножують взагалі – це закрита для громадськості інформація».

Читайте також: Чи можуть тварини допомогти у лікуванні хвороб?

Крім цього, існує думка, що стовбурові клітини можна використовувати для омолодження. Олег Берестовий пояснив: «Використання стовбурових клітин з метою омолодження цілком може спровокувати рак! Так як можлива несумісність «імплантованих» клітин з клітинами людини, яка зважилася на цю процедуру, також важлива ступінь диференціації клітини і багато іншого».

Дивіться у відео: