На що варто звернути увагу під час вибору ковбаси?

За живе!

Вживання ковбаси може бути небезпечним, якщо під час її виготовлення була порушена технологія. Однак не варто раз і назавжди відмовлятися від ковбасних виробів. Ми навчимо вас правильно обирати цей продукт і не зіпсувати здоров’я.

магаз

На жаль, самостійно визначити рівень нітриту натрію в ковбасі неможливо, але не хвилюйтеся – вихід є!

По-перше, потрібно шукати на етикетці ковбаси наявність аскорбінової кислоти. Вона нейтралізує нітрит натрію ще в процесі виготовлення.

Існує ще домашній спосіб нейтралізувати нітрит натрію. Вам потрібно вжити будь-який продукт, багатий вітаміном С і клітковиною. Вітамін С нейтралізує нітрит натрію, а клітковина – виводить.

До таких продуктів належать: болгарський перець, щавель і спаржа. А щоб напевно перестрахуватися, – з’їжте на десерт цитрусові і чорну смородину! Вони теж нейтралізують цю добавку.

Читайте також: Чому ковбаса може бути небезпечною?

Однак їсти багато ковбаси за раз – не рекомендується. Безпечна доза для здорової людини становить 70 грам в день. Її визначили вчені ВООЗ. Це один великий бутерброд з ковбасою або дві сосиски.

А ось ковбасу, смажену на олії або на смальці, краще виключити з раціону! За результатами дослідження у ній виявлено канцероген – бензантрацен.