Що таке гастрошизис і як його лікувати?

За живе!

Щорічно у всьому світі народжуються десятки тисяч дітей з шокуючою патологією –  нутрощами навиворіт.

за живе_анонс

Цей діагноз мами чують ще під час вагітності. І якщо вирішують зберегти дитину, то приймають правила боротьби за її життя. Чому така патологія з’являється і що з нею робити, розповіла професор Ірина Гордієнко!

«Гастрошизис – це надзвичайно важка вада розвитку плода. Вона полягає в тому,що у дитинки відсутня передня черевна стінка в ділянці біля пупка. Через цей дефект у плода виходять зовні внутрішні органи. Це може бути товста чи тонка кишка, шлунок, частина сечового міхура. У дівчаток –  матка з придатками, а у хлопчиків – яєчка, які не опустилися в мошонку. І всі ці органи плавають в амніотичній рідині», – зазначила Ірина.

Читайте також: Як підтягнути шкіру обличчя в домашніх умовах?

«Діти з гастрошизисом частіше народжуються у жінок, які курять, зловживають алкоголем. Але причиною цієї патології, звісно, може бути не лише спосіб життя. Часто ця патологія пов’язана із захворюванням, яке перенесла мама під час вагітності. Якщо в цей період у жінки відбулися збої в організмі через, наприклад, вірусне захворювання, – у дитини можуть з’явитися вади розвитку. Є також теорія, що це може бути і генетична аномалія», – додала фахівець.

На щастя, гастрошизис можна діагностувати на ранніх етапах вагітності і прийняти необхідне рішення.

Цю страшну патологію вже не назвати рідкістю. За статистикою, на 4000 пологів припадає один такий випадок. І з кожним роком ця цифра зростає. Єдиний шанс врятувати дитину – зробити операцію.

Більше – дивіться у випуску: